माननीय प्रदेश प्रमुख श्री उमाकान्त झाज्यूले नवबर्ष २०७६ सालकाे अवसरमा दिनुभएको शुभकामना सन्देशको पूर्ण पाठ


नववर्ष २०७६ को पावन अवसरमा देश तथा विदेशमा रहनु भएका सम्पूर्ण नेपाली दिदीबहिनी तथा दाजुभाईहरुमा सुख‚ शान्ति, समृद्धि एवं भातृत्व र एकताको लागि हार्दिक शुभकामना व्यक्त गर्दछु । नववर्षले हामी सबै नेपालीलाई संघीय लोकतान्त्रिक गणतन्त्रात्मक शासन ब्यवस्थाको माध्यमबाट दिगो शान्ति, सुशासन र समृद्ध राष्ट्र निर्माणमा एकजुट हुने प्रेरणा प्रदान गर्न सकोस् भन्ने शुभकामना ब्यक्त गर्दछु।

नेपालको संविधानमा लोकतान्त्रिक गणतन्त्रात्मक शासन प्रणाली‚  मौलिक हक तथा मानव अधिकार‚ कानूनी राज्यको अवधारणा सहित लोकतान्त्रिक मूल्य र मान्यतामा आधारित समाजवाद उन्मुख राष्ट्र निर्माण गर्ने लक्ष्य रहेको छ । नेपालको विविधतायुक्त विशेषतालाई आत्मसात गरी समानुपातिक समावेशी र सहभागितामूलक सिद्धान्तका आधारमा सार्वभौमसत्ता सम्पन्न हामी नेपाली नागरिकहरु ऐक्यवद्ध भई सबल एवं समृद्ध राष्ट्र निर्माण कार्यमा जुट्नु पर्ने बेला भएको छ । यसका लागि सरकार‚ राजनैतिक दल, निजी क्षेत्र‚ नागरिक समाज‚ बुद्धिजीवी एवं नेपालका विकास साझेदार लगायत सबैको एकता र सहकार्यको खाँचो छ ।

समृद्ध नेपाल सुखी नेपालीको मर्मलाई आत्मसात गर्दै संघ, प्रदेश र स्थानीय सरकारहरु संविधान प्रदत्त अधिकारहरुको ब्यवहारिक कार्यान्वयनका लागि दीर्घकालीन नीति‚ योजना‚ ऐन‚ नियम‚ बजेट तथा कार्यक्रमहरुको तर्जुमा र कार्यान्वयनमा तिब्र गतिमा लागि परेको र उक्त सक्रिय प्रयासबाट लोकतन्त्रका अवयवहरु संस्थागत भई गुणस्तरीय प्रतिफल प्राप्त हुने र नागरिकहरुले स्वशासनबाट सुशासनको अनुभूति गरी राष्ट्रिय एकता अझ बलियो भई आर्थिक समृद्धिको यात्रा साकार हुने विश्वास लिएको छु ।

अन्तमा, सम्पूर्ण नेपाली दिदीबहिनी तथा दाजुभाईहरुमा नववर्ष २०७६ ले राष्ट्रिय एकता र सामाजिक सदभाव कायम गर्दै नेपालको आर्थिक समृद्धिको लागि नयाँ जोश, उमङ्ग र उत्साह निरन्तर पैदा हुन सकोस् भन्ने शुभकामना प्रकट गर्दछु ।

धन्यवाद !

मिति २०७६ साल बैशाख १ गते आईतबार ।                                                 (उमाकान्त झा)
                                                                                                         प्रदेश प्रमुख