माननीय प्रदेश प्रमुख श्री उमाकान्त झाज्यूले विजया दशमी-२०७६ काे पूर्व सन्ध्यामा दिनुभएकाे शुभकामना सन्देश


नेपालीहरुको महान पर्व बिजया दशमी– २०७६ को सुखद अवसरमा स्वदेश तथा विदेशमा रहनुभएका सम्पूर्ण नेपाली दाजुभाई तथा दिदीबहिनीहरुमा सु–स्वास्थ्य, दिर्घायु, सुख, शान्ति एवं समृद्धिका लागि हार्दिक मंगलमय शुभकामना ब्यक्त गर्दछु । असत्य माथि सत्यको विजय भएको प्रतीकका रूपमा हर्ष र उल्लासका साथ मनाईदै आएको यस पर्वले समस्त नेपालीहरूमा नयाँ जोश, उमंग तथा उत्साहको संचार गर्न सकोस् भन्ने कामना समेत गर्न चाहन्छु ।

नेपालमा बर्षैभरी विभिन्न धर्मावलम्बीहरुले आ–आफ्ना चाडपर्वहरुलाई साँस्कृतिक उत्सबका रुपमा मनाउँदै आइरहेका छन् । यस्ता चाडपर्वहरुले विभिन्न जात, जाति, धर्म, भाषा, सँस्कृति र सम्प्रदायवीच पारस्परिक सद्भाव, सहिष्णुता र ऐक्यबद्धता कायम गरी परस्परमा सहयोगात्मक सम्बन्ध विकास गर्न महत्वपूर्ण भूमिका खेल्दै आएका छन् ।


नेपाल बहुजातीय, बहुधार्मिक, बहुसाँस्कृतिक विशेषतायुक्त राष्ट्र भएकाले धार्मिक चाडपर्वहरूले नेपालीलाई एक आपसमा सद्भाव र एकताको सुत्रमा बाँध्न भूमिका खेल्नुका साथै सामाजिक सद्भाव, राष्ट्रिय एकता र अनेकतामा एकता कायम गर्नमा महत्वपूर्ण योगदान पु¥याएका छन् । सनातनदेखि चलिआएका धर्म, सँस्कृतिको संरक्षण गर्नु हामी सबैको साझा दायित्व हो । धार्मिक तथा साँस्कृतिक सद्भाव र व्यक्ति तथा समुदायहरुबीचको आपसी एकताबाट मात्रै राष्ट्रियता मजवुत हुने र यसले नेपालको समृद्धि तर्फको यात्रालाई सहज बनाउने हुँदा तीनै तहका सरकार, राजनीतिक दल, निजी क्षेत्र, बौद्धिक समुदाय, संचार जगत लगायत सबैको ध्यान यसतर्फ जानु आवश्यक छ ।

अन्त्यमा, विभिन्न समुदायहरुमा आ–आफ्नो परम्पराका आधारमा विभिन्न किसिमले मनाइने यस विजया दशमी पर्वले ज्ञानरूपी दियो बालेर अन्धकार रूपी अज्ञानतालाई परास्त गरी आत्मारूपी मन्दिर उज्यालो पार्ने र लोभ, मोह, क्रोध, अहंकार जस्ता दुर्गुणहरूलाई परास्त गर्ने पर्वका रूपमा मनाउन सबैलाई प्रेरित गरोस् भन्दै बिजया दशमी– २०७६ को हार्दिक मंगलमय शुभकामना ब्यक्त गर्दछु ।

मितिः २०७६ असाेज २१ गते मंगलबार ।

‍ (उमाकान्त झा)
प्रदेश प्रमुख

बिज्ञप्ति तथा सूचना

बिज्ञप्ति